OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » AZ TRCoat

AZ TRCoat – termoizolační hmota
IZOLUJE ZEVNITŘ! 

Zařazena v programu Nová zelená úsporám. 

• Platíte vysoké náklady za topení?

• Máte v bytě v zimě zimu a v létě příliš teplo?

• Chcete se zbavit tepelných mostů, které přispívají k tvorbě plísní na stěnách?


Máme pro Vás řešení v podobě naší novinky -  termoizolační hmoty - AZ TRCoat.
 


Obsah:

 


Charakteristika

Co to je termoizolační hmota AZ TRCoat?

AZ TRCoat  je termoaktivní pastovitá hmota, která svými  jedinečnými vlastnostmi výrazně ovlivňuje tepelnou pohodu v místnosti a tím i náklady na vytápění a klimatizaci. Stěny ošetřené AZ TRCoatem mají povrch na dotek příjemně „hebký“ a v porovnání s neošetřeným povrchem výrazně teplejší.

AZ TRCoat je použitelný pro téměř všechny podklady. Uplatní se jak při rekonstrukcích, tak v novostavbách.

Aplikace AZ TRCoatu nevyžaduje žádné stavební úpravy.

AZ TRCoat také přispívá k odstranění příčin výskytu plísní, zejména v oblastech tzv. tepelných mostů. Ty se mohou tvořit v místech styku rozdílně tepelně izolovaných stěn, kolem oken a podobně.

 

Nahoru 


Složení

Z čeho je AZ TRCoat  složen a jak funguje?

AZ TRCoat  je vysoce kvalitní termoizolační, paropropustná hmota na bázi vodní disperze. Plnivem jsou z více než 90% skleněné duté mikrokuličky - 3MTM Glass Bubbles.  Je přitom využito jak nízké hodnoty tepelné vodivosti skleněných kuliček, jenž se dle výrobce pohybuje v rozmezí 0,05-0,26 W/m.K při0°C, tak i schopnosti odrážet  elektromagnetické  tepelné záření.

AZ TRCoat  je nanášen v tloušťce 0,5 až 1,0 mm a tvoří termoaktivní vrstvu, která odráží významnou část elektromagnetického  tepelného záření zpět do místnosti. V porovnání s místností, kde není AZ TRCoat použit, je tepelná pohoda dosažena při nižší teplotě vytápění.

Nahoru 


Použití

Kde mohu AZ TRCoat  použít?

AZ TRCoat je ideálním materiálem pro vnitřní zateplení obvodových stěn bytů, panelových domů, promrzajících štítových stěn, stěn za topnými tělesy a pro všechny nedostatečně tepelně izolované objekty. Omezuje kondenzaci vody na stěnách a tím pomáhá omezit vznik zdraví škodlivých plísní. 

Lze jej nanášet na soudržné, čisté, suché, koroze a mastnoty prosté podklady.

Je možné jej nanášet nejen na veškeré interiérové plochy, ale i nádrže a na potrubí topných nebo chladících zařízení atd. Jeho účinnost se výrazně projeví při použití na konstrukce se zvýšenou tepelnou vodivostí, jako jsou například plechové konstrukce. 

Nahoru 


Vlastnosti

AZ TRCoat můžete snadno barevně upravovat.

AZ TRCoat vytváří vysoce kvalitní povrchovou úpravu stěn a stropů, kterou je možné barevně sladit s ostatním zařízením. AZ ThermaCoat lze barevně upravovat vodou ředitelnými tónovacími barvami různých odstínů.

To vše v jednom kroku, bez potřeby dalších prací, které by zabránily běžnému užívání bytu či kanceláře. Časová náročnost je srovnatelná s běžnou malbou.

Barevně upravovat můžete i během dalších let podle Vašich potřeb, aniž dojde ke snížení jeho termoizolační funkčnosti.


AZ TRCoat je prodyšný, otěruvzdorný a přiměřeně omyvatelný.

Hodnota difúzního odporu pro vstup vodní páry  μ = 30, je tedy o málo vyšší než u běžně používaných stavebních materiálů.

AZ TRCoat přispívá k odstranění příčin kondenzace vlhkosti.

Zkušenosti z praxe ukazují, že efektivně brání kondenzaci vlhkosti na rizikových místech tepelných mostů, jako jsou překlady, ukotvení nosníků a kovových prvků zabudovaných do staveb, ostění oken apod.

AZ TRCoat přispívá k vytváření zdravého vnitřního prostředí.

AZ TRCoat snižuje úroveň kondenzace vodních par na chladném povrchu stěn, a tak  brání tvorbě plísní. Umožňuje udržovat vhodnou relativní vlhkost vzduchu, a tím omezuje šíření prachu a vysoušení sliznic. Vnitřní prostředí tak z části zbavuje významných alergenů a karcinogenů. 

AZ TRCoat je zdravotně nezávadný.

Povrch termoizolační stěrky lze po vytvrdnutí brousit a přetírat. Nezapáchá a při vysychání nevylučuje žádné chemické látky. Není tedy zdraví škodlivý a při zpracování a aplikaci nevyžaduje speciální ochranné pomůcky.

Jaké jsou užitné vlastnosti a výhody AZ TRCoatu?

Teplo stěn na dotek, vysoká prodyšnost aplikovaného materiálu, zlepšení akustiky. Snese teplotu -40 °C až +150 °C bez ztrát deklarovaných vlastností. S přiměřenou účinností však odolá teplotám až + 500 °C.

AZ TRCoat  zajistí úspory energie zejména v periodicky či krátkodobě vytápěných objektech, jako jsou chaty, chalupy, kanceláře, restaurace atd. Navozuje rychleji pocit tepelné pohody při nižší teplotě v místnosti.

Nahoru 


Aplikace

Jak aplikovat AZ TRCoat?

AZ TRCoat se nanáší stříkáním na savé i nesavé povrchy zbavené nečistot. U nového tvrdého a hladkého povrchu doporučujeme před aplikací provést základní penetrační nátěr přípravkem AZ Penetril®. Před penetračním nátěrem doporučujeme nerovný povrch vyrovnat běžně dostupným vyrovnávacím tmelem. Po zaschnutí lze povrch brousit, přetírat vodou ředitelnými barvami nebo přímo hmotu tónovat do libovolného barevného odstínu. Objemové množství přidaného tónovacího materiálu by nemělo přesáhnout 10 % tónované termoaktivní  hmoty. 

Nahoru 


Příklady použití

Kde všude využijeme přednosti AZ TRCoat?

Významnou výhodou materiálu AZ TRCoat je možnost aplikace pouze na části stavby.  Nemusí být aplikován na celou stavbu najednou.

Při zateplování lze postupovat po jednotlivých místnostech nebo vyřešit jen lokální problémy. Místní ošetření problémových detailů při běžné malbě je výsadou AZ TRCoatu.

• Ostění oken a dveří

AZ TRCoat brání kondenzaci vlhkosti na chladném povrchu ostění, a tím brání i vzniku plísní.

• Stropy

Traverzy uložené na obvodových zdech jsou vodičem tepla. Odvádí tak teplo, které se akumuluje ve stropě, ven z místnosti. Tomu lze účinně bránit aplikací AZ TRCoatu na strop a alespoň na část přilehlých stěn.

• Překlady a vetknuté balkóny

Projevy typických vad staveb, jenž jsou spojeny s vytvářením tepelných mostů, dokáže AZ TRCoat řešit za bezkonkurenčně nejnižší náklady a ve velmi krátké  době.

• Kouty

Klasickým místem výskytu plísní jsou kouty, a to především u podlahy a stropu, často i na styku obvodových stěn. V oblasti podlahy se plíseň může vyskytovat i po celkovém zateplení, pokud se současně dostatečně neizoloval sokl stavby a strop suterénu. AZ TRCoat opět brání prochladnutí povrchu stěn a tím tvorbě tepelných mostů. Jeho aplikace je rychlá a snadná.

• Oslabená místa v obvodovém zdivu

Zapuštěný elektrický rozvaděč je typickým příkladem. AZ TRCoat tento nedostatek vyřeší bez nutnosti rozvaděč přemístit, nahradit či vysunout z fasády. 

Nahoru


Bytové a panelové domy

Řešení výše popsaných problémů bývá složitější v případě bytových a panelových domů Komplexní regenerace zateplení takovýchto objektů vyžaduje souhlas většiny uživatelů, energetický audit, stavební průzkum atd. Navíc práce vyžadují technické vybavení pro práci ve výškách. Celkový výsledek závisí na každém detailu realizace regenerace staveb.

AZ TRCoat umožňuje řešit konkrétní nedostatky v zateplení rychle a efektivně, za minimálního omezení běžného užívání staveb.

Nahoru


Desatero předností

Desatero základních předností termoizolační hmoty AZ TRCoat:

 1. Izolace bez nutnosti stavebních úprav.
 2. Výrazná úspora energie a peněz.
 3. Zabraňuje sálání chladu ze stěn a omezuje pronikání vlhkosti.
 4. Vysoká prodyšnost a paropropustnost.
 5. Přispívá k odstranění tepelných mostů.
 6. Možnost zateplování po etapách v každém ročním období.
 7. Vhodný pro všechny typy podkladů.
 8. Snadná aplikace – nástřikem nebo  stěrkováním.
 9.  Nezapáchá, bez škodlivých látek.
 10. Je nehořlavý.

  ...a mnoho dalších výhod a předností!

Dokumenty ke stažení

• Leták ČJ - úvodní strana, vnitřní strana, 3M Speciální materiály - Skleněné mikrokuličky pro stavební průmysl

• Certifikáty - Certifikát výrobku, Stavebně technické osvědčení

 


Kontakt

AZ TECH, s.r.o.

Nová Ves 132
277 52 Nová Ves u Mělníka

Tel.: +420 233 910 077
Fax: +420 233 910 078
E-mail: info@aztech.cz

Nahoru

 

Topné samoregulační kabely

 

AZ TECH, s.r.o.
Řešení pro Vaši výrobu: 

 
 • Automobilový průmysl
 • Letecký průmysl
 • Lodní průmysl
 • Železniční průmysl
 • Aplikace v elektrotechnice
 • Stavební průmysl (budovy)
 • Osobní ochranné pomůcky
  Více >>> 
AZ TECH, s.r.o.
Nová Ves 132
Nová Ves u Mělníka
277 52
Pracovní doba:
Po-Pá: od 08:00 do 16:30
+420 233 910 077
+420 724 843 141
25649795
DIČ CZ25649795